Kolejny piłkarski weekend za nami !! ⚽️🔥

A u nas po staremu.. 🙈
Jeden zespół z kompletem punktów, drugi zaś je gubi. Tym razem jednak role odwróciły się i to zespół A klasy zdobywa upragnione od dawna 3 punkty 💚 !!
Natomiast nasza II-ga drużyna doznaje niestety pierwszej w tym sezonie porażki w rozgrywkach C klasy 😢

RYBNICKA KLASA A ⬇️
KS Baranowice Żory : Jedność Jejkowice 3:2 !!

W niedzielne popołudnie nasz pierwszy zespół rozegrał 12-te spotkanie w tegorocznych rozgrywkach rybnickiej klasy A, podejmując na własnym boisku zespół Jedności Jejkowice – zeszłorocznego spadkowicza klasy okręgowej.
Mecz rozgrywany był w istnie drakońskich warunkach, niestety stan murawy w tym dniu pozostawiał wiele do życzenia..
Pierwsza połowa była swojego rodzaju adaptacją z panującymi warunkami – mnóstwo pojedynków fizycznych z przeciwnikiem oraz z murawą, która przeszkadzała na każdym kroku.
Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęła drużyna gości, która stosunkowo wcześnie zdobyła bramkę na 0:1. Nasz zespół wrócił do rywalizacji w 66 minucie gdy po bardzo dobrym dośrodkowaniu z lewej flanki, Kamil Szymała dopadł do piłki i strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Tuż po strzelonej bramce sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie, nasz zespół zaczął mocno atakować – ułatwiała mu to zdecydowanie przewaga 1 zawodnika (czerwona kartka dla zawodnika rywali). Ku zaskoczeniu wszystkich kilka minut po zdobytej bramce na 1:1 nasz zespół naraził się na kontrę zdziesiątkowanych rywali i stracił bramkę na 1:2.
Na szczęście nasi zawodnicy nie odpuścili i raz za razem napierali na bramkę rywali. Konsekwencją była strzelona w 82 minucie bramka na 2:2 autorstwa Tomasza Pudełko, który silnym strzałem z ostrego konta umieścił piłkę w siatce. Niesieni takim obrotem sytuacji nasi zawodnicy nie spuścili z tonu i rzutem na taśmę w 91 minucie wyszarpali zwycięstwo – po pięknym uderzeniu zza pola karnego Piotra Tomeckiego (stadiony świata!!)
Mecz zakończył się wynikiem 3:2 !! W końcu nasz zespół przełamał niemoc 🔥😍

RYBNICKA KLASA C ⬇️
KS Świerklany : KS Baranowice II Żory 3:0

Niestety tym razem nasz II-gi zespół musiał uznać wyższość rywala i doznał pierwszej w tym sezonie porażki tracąc tym samym pozycje lidera na koszt zespołu z Świerklan.

Przypominamy, że szkolenie oraz prowadzenie drużyn w rozgrywkach piłki nożnej w Baranowicach jest możliwe przede wszystkim dzięki wsparciu ze strony UM w Żorach!!

Opublikowano