Konsekwentni w defensywie i do bólu skuteczni w ofensywie! Podbijamy twierdzę lidera rozgrywek – z Marklowic wracamy z kompletem punktów!! 😍⚽

To drugie zwycięstwo z rzędu naszego zespołu! Czyżby to zwiastun powrotu na odpowiednie tory? Mamy szczerą nadzieję, że TAK! 🤞

KS Polonia Marklowice 0:2 KS Baranowice Żory

Ciekawi przebiegu spotkania? Zapraszamy do lektury ⬇

W sobotnie południe nasz zespół zmierzył się z liderem rozgrywek – Polonią Marklowice. Zespół gospodarzy do meczu z naszym zespołem pochwalić mógł się rewelacyjnym dorobkiem punktowym – na 36 możliwych do zdobycia, zawodnicy z Marklowic zdobyli aż 33!! 👏 Liczby zdecydowanie przemawiały więc za zespołem gospodarzy.
Od początku spotkania obydwa zespoły dość ostrożnie i zachowawczo budowały swoje akcje, kładąc zdecydowany nacisk na to by nie popełnić błędu i nie doprowadzić do straty bramki. Na pierwsze ciekawe sytuacje kibice obecni na meczu musieli więc trochę poczekać. W samej pierwszej połowie było ich stosunkowo nie wiele, jednakże każdy z zespołów miał okazję zmienić wynik spotkania na swoją korzyść. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowo.
Druga połowa rozpoczęła się dla naszego zespołu rewelacyjnie! Już w 53 minucie po dynamicznej akcji Łukasza Nierady, nasz zespół nagrodzony zostaje rzutem karnym, który jest konsekwencją faulu na naszym zawodniku. Do piłki podchodzi nasz obecnie najlepszy strzelec Marcin Sobczak i pewnym strzałem daje naszemu zespołowi prowadzenie na 0:1 ⚽😍 Po strzelonej bramce nasz zespół na sporą część czasu skupił się na defensywie pozostając w niej bardzo konsekwentny i skuteczny, zawodnicy rywali stale napierali na naszą bramkę, jednakże ich akcje już w zarodku były udaremniane. Z biegiem czasu wśród zawodników drużyny gospodarzy narastała irytacja oraz zdenerwowanie wynikiem spotkania, pojawiały się również indywidualne błędy, które nasz zespół raz po raz zaczął wykorzystywać, tworząc sobie kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku. Jedną z takich akcji udało sfinalizować się w 88 minucie, gdy po strzale Michała Adamczyka bramkarz sparował piłkę, tuż pod nogi naszego niezawodnego Piotrka Tomeckiego, który płaskim strzałem ustalił końcowy wynik meczu!! Do końca spotkania pozostało niewiele a nasi zawodnicy pewni swego kontrolowali przebieg meczu.

Naszym wiernym kibicom dziękujemy za liczne przybycie i wspieranie naszej drużyny!
Zawodnikom KS Polonia Marklowice dziękujemy za bardzo dobre widowisko i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach! 👏⚽

Przypominamy również, że szkolenie oraz prowadzenie drużyn w rozgrywkach piłki nożnej we wszystkich grupach w Baranowicach jest możliwe przede wszystkim dzięki dotacji udzielonej przez UM Żory.

Opublikowano